Tere !

 
 

Teadaanded:

 
 

1973 aasta Chevrolet Camaro LT

Tehnilised andmed:

  Mootori töömaht :   383 CID (6,3L)
  Võimusus :   400 hp (298kW)
  Kiirendus 0-100 km/h :   5,0 sek.
  Istekohti :   4
  Uksi :   2
  Pikkus :   4785 mm
  Laius :   1890 mm
  Kõrgus :   1247 mm
  Kaal (tühimass) :   1673 kg
  Vedav sild :   taga

2. generatsiooni Camaro reklaam: 1 ; 2

Tootmisaastad:

Teise generatsiooni Camarosi toodeti aastatel 1970-81.

Kere omadused:

1970 alustati teise generatsiooni Camaro valmistamist. Teine generatsioon oli esimesest madalam, laiem ja pikem. Ilma katuseta mudelit enam valikus ei olnud.

Teine generatsioon oli valmistatud läbimõeldult ja arukalt. See oli mugavama ja täpsema vedrustusega ning omas palju paremat teel püsivust. Mürasummutus oli märgatavalt parendatud. Auto raami põhimõte jäi eelmise generatsiooniga samaks, aga seekord planeeriti ehitus arukalt, mitte kiirustades.

Esimestel aastatel pakuti jõuliseid ja suure kubatuurilisi mootoreid, kuid tänu rangemaks muutuvatele heitgaasi normidele lõpetati järgemööda suurte mootorite paigaldamist. Suurimad muudatused antud mudeli juures tehti 1974. ja 1978. aastal.

74. aasta mudel tehti 17,8cm pikemaks (suuremalt jaolt stangede ja teravama nina arvelt). Lisaks asendati tagumised ümmargused tuled välja piklike ristküliku kujuliste kergelt külgedele kumerduvate tulede vastu. 74 oli ka viimane aasta, millal oli lame tagumine klaas. Hilisematel mudelitel tagumised piilarid asendati kitsamatega ning tagaklaas oli kumeram ja külgedele ulatuv. Seda tehti parema nähtavuse saavutamiseks.

Varustus:

Standard varustus: ketaspidurid ees, tuulutusega tagumised trummelpidurid, esiklaasi sisse ehitatud antenn (koos raadioga), taskud esiustes, jahutusvedeliku tagavara süsteem (paisupaak tänapäevases mõistes radiaatorist eraldatuna), turvavööd kõikidel istmetel (kolmepunkti vööd esiistmetel koos anduriga), seljatoega kokkuehitatud peatoed esiistmetel, kokkupõrke korral sisse tõmbuv roolisammas, pehmendatud armatuur ja näidikute ümbris, paks lamineeritud esiklaas, käetoed esiustel, suunatuled külgedel, ohutuled, tagurdustuled, esiklaasi pesurid ja kahe kiirusega kojamehed, lainurk tahavaate peegel, küljepeeglid, kahe peasilindriga pidurisüsteem koos hoiatustulega armatuuris, dubleeritud kaporti avamise süsteem ja rooli lukk.

Lisavarustuse valikus olid sisustusega ühte värvi turvavööd (standardis tumehallid), reguleeritav juhiistme seljatugi, toonitud klaasid, elektriaknad, jalamatid, erivärvi katus, kapoti alla peituvad kojamehed, tagaklaasi soojendus, konditsioneer, peeglid päikesesirmides, sportliku välimusega küljepeeglid, esi- ja tagaspoilerid, ralli triibud ees ja taga, sportvedrustus, pidurivõimendi, mootori soojendus, võimsam generaator, reguleeritav roolisammas, roolivõimendi, tagavararatas, erinevad ilukilbid või valuveljed, sportrehvid (kirjadega või valge triibuga), võimsam aku, lisapidurituli, lisanäidikutega paneel, pagasiruumi valgustus, kell, raadio, tagumine kõlar, suurendatud jahutusvõimega radiaator, haagise konks ja lisa mürasummutus salongis.

Mootorite ja käigukasti valik 1973-ndal aastal: 250ci (100hp); 307ci (115hp); 350ci (145hp); 350ci (175hp) ja 350ci (245hp) mootor. 3 käiguline manuaal, 4 käiguline manuaal või kolme käiguline automaat käigukast.

Auto hind esinduses:

Baas mudeli hind ~3 200$

Huvitavad faktid:

1973 LT mudeleid toodeti 32 327 eksemplari.

Partnerid:

 

Reklaam: